|

Szkolenie LGD województwa świętokrzyskiego

Logo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

W dniach 15-16 lipca br. w Cedzynie k. Kielc odbędzie się szkolenie „Krótkie łańcuch dostaw żywności” dla pracowników i przedstawicieli lokalnych grup działania województwa świętokrzyskiego.

W Polsce i na świecie istnieje wiele platform internetowych, na których mieszkańcy miast mogą zamawiać zdrowe, ekologiczne produkty prosto od rolnika. Ta forma współpracy pozwala nie tylko zaopatrywać się mieszkańcom miast w zdrową żywność, ale przede wszystkim stwarza rolnikom szansę na sprzedaż własnych produktów za satysfakcjonującą cenę. Lokalne grupy działania z naszego regionu w tej formie współpracy upatrują szansę na rozwój obszarów wiejskich. W trakcie szkolenia zostaną poruszone aspekty związane z prawidłowym przygotowaniem narzędzi do sprzedaży bezpośredniej w ramach krótkich łańcuchów dostaw żywności.

Szkolenie finansowane jest w ramach operacji „Szkolenia LGD województwa świętokrzyskiego” ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich”, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zostań partnerem KSOW, wypełnij formularz na www.ksow.pl.