|

Szkolenia świętokrzyskich LGD

W ramach przygotowań do nowego okresu programowania Świętokrzyska Sieć LGD przeprowadziła dwa szkolenia dla pracowników i przedstawicieli LGD województwa świętokrzyskiego.
Pierwsze dotyczące krótkich łańcuchów dostaw żywności odbyło się w dniach 15 -16 lipca 2021 r. Poprowadził je Rafał Serafin, który od lat zajmuje się tematyką organizacji krótkich łańcuchów dostaw żywności. I w swym dorobku zawodowym ma uruchomienie i prowadzenie platformy zakupowej dla mieszkańców małopolski - Koszyk Lisicki. W trakcie szkolenia prezentowane były doświadczenia związane z wdrażaniem platforma zakupowych zarówno z Polski, w tym woj. świętokrzyskiego, jak również z innych krajów UE.
Drugie związane z przygotowaniem LGD do opracowywania koncepcji smart villages przeprowadzone zostało w dniach 5 - 6 sierpnia 2021 r. Prowadził je Łukasz Komorowski z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, który zaprezentował nie tylko historię smart villages, ale również polskie przykłady smart wsi, wśród który były dwa z województwa świętokrzyskiego.