|

Letnie Pokazy Czereśniowe

drzewko czereśni

Tradycyjnie w połowie lata partner KSOW – Leaf Media Kawalec Kulawik Sp. J. zaprasza do Samborca k. Sandomierza na Letnie Pokazy Czereśniowe, które odbędą się w niedziele 30 lipca br.

Spotkanie rozpoczniemy warsztatami praktycznymi w sadzie czereśniowym, które poprowadzą zaproszeni przez nas eksperci na czele z Leonem Jahae z Top Fruit Consultancy. W znanym już Państwu z poprzedniej edycji sadzie w Polanowie jest kilka kwater „Kordii” i „Reginy”, w różnym wieku, a nasadzenia znajdują się pod osłonami. Będzie więc wyjątkowa okazja, aby przyjrzeć się w praktyce efektom cięcia i prowadzeniu drzew w różnym wieku proponowanych na poprzednich edycjach Letnich Pokazów Czereśniowych. Sprawdzimy w praktyce także kilka nowych maszyn i technologii, które można wykorzystać w sadzie czereśniowym.

Po części praktycznej zapraszamy wszystkich uczestników spotkania na cześć konferencyjną, która odbędzie się na terenie Zespołu Szkół w Samborcu. Tematami przewodnim będą w tym roku systemy prowadzenia sadów czereśniowych oraz przechowywanie i dystrybucja owoców. Podejmiemy także temat monitoringu szkodników oraz efektywnej ochrony i nawożenie sadów czereśniowych. Zastanowimy się także czy warto organizować się jako producenci czereśni i jak dzięki temu walczyć o lepsze ceny tych owoców.

Uczestnicy LPC będą także mogli spotkać się z doradcami z firm oferujących technologie wspierające producentów czereśni.

Podobnie jak rok temu będzie możliwość indywidulanych konsultacji z naszym gościem specjalnym Leonem Jahae w ramach Klubu Czereśniowego.

Dla każdego z uczestników zapewniamy pakiet materiałów konferencyjnych, a także napoje i posiłek. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja poprzez stronę: https://pokazyczeresniowe.pl/

                                        Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

                                                                    Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.