|

„KOSZ PRZYSMAKÓW DLA DZIECIAKÓW”

logo KSOW drzewko

31 sierpnia 2023 r. o godz. 13.00 w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się wydarzenie  „Kosz przysmaków dla dzieciaków”.

Na jego inaugurację zostali zaproszeni przedstawiciele oraz dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Regionalnych Placówek Opiekuńczo-Terapeutycznych w Województwie Świętokrzyskim. Na scenie goście zostaną powitani przez organizatorów, następnie będą zwiedzać skansen w trzech grupach. Dla wszystkich uczestników zostaną przygotowane warsztaty i lekcje muzealne. Przedstawicielom placówek zostaną wręczone kosze (80 sztuk) z regionalnymi przysmakami zakupionymi od naszych lokalnych producentów, m.in. nabiał, wędliny, dżemy, miody. Zaproszeni producenci produktu lokalnego zaprezentują swoje wyroby, opowiedzą o warunkach produkcji, potrzebach czy możliwościach i sposobach rozwoju. Niektórzy z nich byli inicjatorami tworzenia grup producentów i uzyskania certyfikacji europejskiej dla wytwarzanego produktu.

Akcja „Kosz przysmaków dla dzieciaków” ma za zadanie umożliwić dzieciom dostęp do kultury, edukacji etnograficznej oraz dziedzictwa kulinarnego Regionu Świętokrzyskiego, a także zapoznanie ich z ideą zdrowej regionalnej żywności.

W wydarzeniu weźmie udział ok. 100 podopiecznych z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Regionalnych Placówek Opiekuńczo-Terapeutycznych w Województwie Świętokrzyskim.

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.