|

Zgłaszanie strat po przymrozkach w sadach

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że sadownicy, u których wystąpiły szkody po wiosennych przymrozkach, powinni niezwłocznie przekazać taką informację do ARiMR, jeżeli skutki zdarzenia uniemożliwiają wywiązanie się z podjętych zobowiązań. Dotyczy to sytuacji, które mogą zostać uznane za siłę wyższą lub nadzwyczajne okoliczności.

Zgłoszenie powinno zawierać opis sprawy, uzasadnienie oraz niezbędne dokumenty potwierdzające wystąpienie zdarzenia. Termin na złożenie oświadczenia wynosi 15 dni roboczych od daty pozwalającej na poinformowanie o zdarzeniu.


W przypadku beneficjentów korzystających ze wsparcia w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 zgłoszenia należy przekazywać przez Platformę Usług Elektronicznych ARiMR, korzystając z funkcji „Wyślij korespondencję”.

Beneficjenci Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 mogą dostarczyć dokumentację bezpośrednio do placówek ARiMR, za pośrednictwem Poczty Polskiej lub przez e-Doręczenia.

Źródło: www.ksowplus.pl