Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Województwa Świętokrzyskiego

świętokrzyskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

12. Świętokrzyska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych

13.09.2017

W dniu 17 lipca 2017 roku  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach jako „Partner KSOW” podpisał z Województwem Świętokrzyskim – Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego umowę nr 4/2017 na realizację operacji pt.: „Świętokrzyska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych” w ramach:

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Zaplanowana wysokość kosztów kwalifikowalnych  operacji wynosi  21 343,58 zł.

Operacja realizowana była w ramach działania „Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechnianie rezultatów działań na rzecz tego rozwoju”.

Głównym celem operacji było zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich poprzez aktywizowanie potencjalnych beneficjentów do poszukiwania nowych metod możliwych do wdrożenia w gospodarstwach w województwie świętokrzyskim. Udział hodowców w wystawach i związana z tym rywalizacja motywuje ich do wdrażania postępu hodowlanego, skłania do sięgnięcia po innowacyjne rozwiązania oraz czerpania wiedzy od innych.
W trakcie 12. edycji Świętokrzyskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych można było zobaczyć wyselekcjonowane okazy bydła mlecznego, bydła mięsnego oraz owiec i królików, które walczyły ze sobą o tytuły czempionów i superczempionów Wystawy. Nie zabrakło również innych zwierząt jak gęsi, kurek, drobiu ozdobnego, gołębi, czy alpak. Wystawie towarzyszyło, jak co roku, rolnicze święto Ośrodka czyli Dzień Otwartych Drzwi, który był okazją do uroczystego podsumowania wielu konkursów rolniczych i nagrodzenia ich laureatów. A wszystko to wśród ponad 110 wystawców z branży rolniczej.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009