Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Województwa Świętokrzyskiego

świętokrzyskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Wyjazd studyjny do Bielsko – Białej na Ogólnopolskie Dni Pszczelarza

11.10.2019

Projekt był współfinansowany ze środków schematu II Pomocy Technicznej PROW na lata 2014-2020.

Operacja miała na celu integrowanie środowisk pszczelarskich, podnoszenie kwalifikacji pszczelarzy, zapoznanie się z nowoczesnym sprzętem oraz najnowszymi osiągnięciami nauki w dziedzinie pszczelarstwa. 

Udział w Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza, które skupiają przedstawicieli różnych środowisk działających aktywnie na rzecz rozwoju pszczelarstwa (związki i koła pszczelarzy, przedstawiciele samorządów, przedsiębiorców i lokalnych instytucji,  pszczelarze, osoby zajmujące się naukowo tematyką pszczelarstwa) umożliwia podjęcie dialogu i wzajemną wymianę doświadczeń. Jest okazją do wymiany wiedzy, która przyda się pszczelarzom w ich codziennej pracy. Specyfika gospodarki pasiecznej w każdym regionie Polski jest inna ale doświadczenia pszczelarzy można przenieść na problematykę własnego regionu.

Ogólnopolskie Dni Pszczelarza są imprezą o charakterze wystawienniczo – targowym urozmaiconą bogatym programem artystycznym. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem pszczelarskim oraz ofertą miodów, kosmetyków produkowanych na bazie miodu i innych produktów pszczelich, a także preparatów naturoleczniczych. Wydarzenie stanowiło platformę wymiany wiedzy i doświadczeń  z zakresu branży pszczelarskiej.

Efektem realizacji operacji była integracja 40 świętokrzyskich pszczelarzy z ogólnopolskim środowiskiem pszczelarskim, podnoszenie ich kwalifikacji oraz zapoznanie z nowościami i osiągnięciami nauki w dziedzinie pszczelarstwa jak również poznanie dobrych praktyk pszczelarskich rejonu podbeskidzia.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009