Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Województwa Świętokrzyskiego

świętokrzyskie

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Warsztaty „Potrawy Regionalne i Tradycyjne z gęsiny”

09.10.2018

14 października członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z regionu świętokrzyskiego wezmą udział w warsztatach kulinarnych „Potrawy Regionalne i Tradycyjne z gęsiny”.

Projekt realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci  Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja realizowana w ramach działania 6 – Ułatwianie wymiany wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich oraz wymiana i rozpowszechniane rezultatów działań na rzecz tego rozwoju.

Organizacja warsztatów ma na celu upowszechnianie walorów zdrowotnych i smakowych gęsiny w ofercie żywieniowej gospodarstw agroturystycznych, mieszkańców i restauratorów oraz propagowanie gęsi kieleckiej jako produktu regionalnego. Wydarzenie to będzie  również doskonałą okazją do promocji idei żywności tradycyjnej, upowszechniania wiedzy o tradycji hodowli w regionie, a także możliwościach kulinarnych przyrządzania gęsiny. Realizacja tego rodzaju działań przyczynia się do wymiany doświadczeń i informacji, a szczególnie do aktywizacji i integracji uczestników konkursu, jak również osób im towarzyszących.
W ramach warsztatów odbędzie się konkurs na potrawę z gęsi kieleckiej.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz Gmina Raków.


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009